Jump to content

Welcome to Autoworld Forum !

Sign In or Register to gain full access to our forums. By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Close

Naikkan Kelajuan Kereta Kancil 660

• Please log in to reply

LordGuyver

Posted 22 January 2011 - 12:01 PM

LordGuyver

Veteran

QUOTE (herolgkw @ Dec 17 2010, 09:09 AM) <{POST_SNAPBACK}>
salam....saya ni newbie(budak baru) bab2 keta....nk mintak tolong sket...saya pakai kancil 660....saya nk naikkan sikit kelajuan keta saya tanpa tukar enjin....(enjin kancil saya baru ag)...nk mod apa eh?

2nd,klu nk tukar plug kabel...ada kesan buruk ak?

3rd,power vacuum 2 apa ek?

4th,"power vakum yg diletakkan pd distributer ke kaburator" apa 2 ek..tlg terangkan..

tima kasih....

Salam,
My advise jus change ur engine..i ve done it before my kancil converted to L500 and the 2nd to L7..
Lord Guyver

byebye2u

Posted 22 January 2011 - 12:19 PM

byebye2u

Tokyo Drifter

QUOTE (LordGuyver @ Jan 22 2011, 12:01 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Salam,
My advise jus change ur engine..i ve done it before my kancil converted to L500 and the 2nd to L7..

ya. betul tu. jangan buang duit kat kabel plug,filter angin, karburator dan apa apa lah. buang masa saja. simpan duit dan tukar enjin. enjin asal boleh simpan sebagai spare, kalau apa apa rosak kat enjin turbo tu, banyak part boleh pakai balik...ish ish degil sungguh budak ni..hihihhi

LordGuyver

Posted 22 January 2011 - 06:33 PM

LordGuyver

Veteran

QUOTE (byebye2u @ Jan 22 2011, 12:19 PM) <{POST_SNAPBACK}>
ya. betul tu. jangan buang duit kat kabel plug,filter angin, karburator dan apa apa lah. buang masa saja. simpan duit dan tukar enjin. enjin asal boleh simpan sebagai spare, kalau apa apa rosak kat enjin turbo tu, banyak part boleh pakai balik...ish ish degil sungguh budak ni..hihihhi

Lord Guyver

herolgkw

Posted 28 January 2011 - 02:29 AM

herolgkw

6th Gear

last question...saya still lagi xpaham pasai surbo....ada power x klu pasang surbo..?klu twin surbo lagi power la?sila terangkan otai2....hehehe!

andy111172

Posted 30 January 2011 - 04:44 PM

andy111172

Taxi Driver

QUOTE (herolgkw @ Jan 28 2011, 02:29 AM) <{POST_SNAPBACK}>
last question...saya still lagi xpaham pasai surbo....ada power x klu pasang surbo..?klu twin surbo lagi power la?sila terangkan otai2....hehehe!

Surbo ni fungsinya menaikkan kelajuan angin ke dalam karburetor.. konsepnya macam mini turbo. Tapi bezanya, turbo menaikkan kelajuan dan tekanan angin tapi surbo cuma menaikkan kelajuan angin tanpa kenaikan tekanan yg significant... ibarat letak kipas angin kat atas karburetor...

Hasilnya takdela power sangat.. some people kata takde rasa different pun...

One more thing, surbo selalu mengurangkan top speed sebab at high speed, the surbo blades are blocking more airflow..

Macam yg dah diterangkan sebelum ni.. takde add on components yg boleh memberi kenaikan yg significant pada prestasi kerete Kancil.... kecuali pasang turbo atau tukar engine..

herolgkw

Posted 30 January 2011 - 05:18 PM

herolgkw

6th Gear

tima kaseh......dah tau la sedikit sebyk....otai mmg otailah...hehe smile_big.gif

rallychamp

Posted 31 January 2011 - 09:59 AM

rallychamp

hands on habbit

errr....

rasa macam kurang tepat jer difinisi surbo tu....

rasanya tak sama langsung....

turbo dapat power dari pressure ekjoz...utk pusingkan pam angin masuk dalam intake....

surbo pulak cuma bila kipas (twister/cyclone etc etc) yang memintal aliran angin yang masuk....putaran/pintalan/pusaran tu maksudnya memperlahankan aliran...bukan tambah laju....kurang bagus.....sebab tambah rintangan/restriction dalam intake....cuma bagus dia tolong buatkan campuran udara dgn petrol lagi sempurna sbb dah putar2 macam blender.....campuran tu sekata la.....

pasang twin surbo lagi parah...bukan lagi baik....cuma kalau nak try sangat tu silakan lah...sy tak halang....saya tak support....

*crazy drifter|| http://img225.images...gilalahlagi.jpg
*Drift King is Back!!|| http://img580.images...ahdkterbaik.jpg
(NFS Underground)

byebye2u

Posted 31 January 2011 - 10:39 PM

byebye2u

Tokyo Drifter

QUOTE (rallychamp @ Jan 31 2011, 09:59 AM) <{POST_SNAPBACK}>
errr....

rasa macam kurang tepat jer difinisi surbo tu....

rasanya tak sama langsung....

turbo dapat power dari pressure ekjoz...utk pusingkan pam angin masuk dalam intake....

surbo pulak cuma bila kipas (twister/cyclone etc etc) yang memintal aliran angin yang masuk....putaran/pintalan/pusaran tu maksudnya memperlahankan aliran...bukan tambah laju....kurang bagus.....sebab tambah rintangan/restriction dalam intake....cuma bagus dia tolong buatkan campuran udara dgn petrol lagi sempurna sbb dah putar2 macam blender.....campuran tu sekata la.....

pasang twin surbo lagi parah...bukan lagi baik....cuma kalau nak try sangat tu silakan lah...sy tak halang....saya tak support....

pasang le 15 surbo tu, mungkin kuat dari turbo kot..hihihihi.. angin jadi lebih perlahan sebab rintangan kipas tu. bukan takat tu sahaja, apa apa putaran angin disebabkan oleh surbo akan pecah sebab udara yang mengalir masuk sangat laju terutama bila sampai kat intake valve. tak de pun ujikaji yang sah surbo meningkatkan power, kalau ada sure kereta baru kat jalan dah siap dipasang surbo.

DSAI

Posted 01 February 2011 - 10:49 AM

DSAI

Road Warrior

takde paedah pun pasang benda tu...lantak la nk kata ape pun...jgn cepat sgt percaya dgn benda2 mcm ni....dulu aku pakai kt proton aku, mcm tu aje...tak dapek pun nk titik waja pun....walaupun aku pakai enjin 1.6
a new hope...

Abin

Posted 01 February 2011 - 02:51 PM

Abin

Taxi Driver

Tak payah la buang duit nak mod 660 tu. simpan duit tu.. hidup dgn apa yg ada. nak pikap2 dlm kampus nak buat haper. kang sondol student lain.. patah riuk.. cacat cela anak orang awak nak tanggung?

dah keje besok.. suka hati la nak buat apa pun dgn kereta tu.. sbb pakai duit sendiri. Asalkan jangan susahkan orang lain sudah.

Prinsip hidup saya.

"KALAU DAH TAK RETI NAK MEMUDAHKAN HIDUP ORANG, JANGAN GATAL NAK SUSAHKAN PULAK"

Kena TAPAU everyday to work....