Jump to content

Welcome to Autoworld Forum !

Sign In or Register to gain full access to our forums. By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Close

Yamaha Lagenda 115z

• Please log in to reply

iwae405

Posted 12 December 2010 - 09:27 PM

iwae405

Tokyo Drifter

hard brake in la baru best...
motor dilatih pondan,akan stay pondan...

abim

Posted 16 December 2010 - 08:01 AM

abim

Fast & Furious

QUOTE (ilda @ Dec 12 2010, 10:14 AM) <{POST_SNAPBACK}>
em. saya baru join forum ni,

Pengguna Yamaha 115ZR selama 5 bulan. komen yang boleh saya kasi utuk sesiapa yg nak beli motor.
Mula2 nk beli pening kepala nak pilih motor apa yg sesuai dgn badan sya yg agak tinggi dan besar. nak beli motor superbike x ada duit so ambil keputusan beli kapcai jer murah sikit dan jimat minyak. lagipun dah berkeluarga dan nak beli motor tu utuk berulang tempat kerja dan ke pasar dgn isteri. so pergi ke kedai motor sorang2 tapi seblum tu dah tenguk dlm internet moto apa nak beli dalam fikiran nak ambik honda atau yamaha. motor honda class1 110 yg sedang diguna masa tu nak trade in dgn motor baru. pendek citer bila dah trade in saya ambk Yamaha 115ZR taukey cina tu kata ok bagus laju dan adik LC135. so ambik jer lepas isteri pun setuju. pakai jer rasa memang best cilok, tukar gear dan coner memang best bentuk body agak tinggi dan panjang sikit sesuai dgn saiz badan saya. malaaaaaangnyer selepas cukup 1000km lepas servis saya pun nak test tenguk top speed dia coz tenguk cc115 tentu boleh pergi paling kurang 130km. em hampeh menyesal aku beli. boleh g setakat 100km jer. habis pulas dah tu selamba jer ex5 yg buruk potong aku malu giler babi smile_blackeye.gif smile_sleepy.gif . aku cadang nak tukar ambik honda 110rs atau suzuki belang 150cc atau suzuki 115 yg baru tu smile_angry.gif
smile_dead.gif sterb324.gif

betul tu bang... tukar jer moto lain... angkat honda 110rs lg gempak... enjin tech terbaru... ringan n power n low maintainen..
ABIM